Twój ogród zaatakowały ślimaki? Pozbądź się ich raz na zawsze bez sklepowych środków chemicznych. Sprawdziłam, to na prawdę działa

Ślimaki to najliczniejsza rodzina mięczaków, które chociaż wyglądają bardzo niewinnie, potrafią zniszczyć nasze uprawy w dość krótkim czasie.

 

Jednak pozbycie się ich z ogrodu, jest o wiele łatwiejsze niż myślisz.

Poznaj kilka sprawdzonych trików, dzięki którym pozbędziesz się ich raz na zawsze bez sklepowych środków chemicznych.

 

Ten kto miał już z nimi do czynienia wie, że najbardziej narażone są świeżo posadzone, młode sadzonki ogórków, fasolki, kalarepy, młoda kapusta oraz rabarbar. Mogą zniszczyć sadzonki nawet w ciągu jednej nocy.

 

Dowiedz się jak uchronić swój warzywnik przed ślimakami:

 

 

Jak profilaktycznie zapobiegać inwazji ślimaków?

Szczególną uwagę zwróć na zacienione i wilgotne miejsca w których najczęściej lubią przebywać. Zapobieganie inwazji ślimaków jest w tym przypadku kluczowe, ponieważ ślimaki bardzo szybko się rozmnażają. Najczęściej, znajdziesz je pod doniczkami, w wysokiej trawie i w chwastach.

 

Aby zapobiec pojawieniu się ślimaków w warzywniku, zawsze podlewaj uprawy wczesnym rankiem. W ciągu dnia, wyschnięta ziemia skutecznie utrudni im dostęp do uprawianych roślin.

 

Jakimi roślinami odstraszyć ślimaki?

Ślimaki zdecydowanie nie lubią twardych, kłujących i aromatycznych roślin, taki jak: szałwia, rozmaryn, lawenda czy nagietek.

 

Jeśli posadzisz te aromatyczne zioła w bliskim sąsiedztwie warzywnika, stworzą skuteczną i naturalną barierę ochronną przed ślimakami.

 

Możesz również poukładać wokół ogródka kłujące przeszkody, np: gałązki drzew iglastych, róży lub malin. Skuteczna będzie również kawa, która dla ślimaków jest toksyczna i pokruszone skorupki jajek.

 

W jaki sposób uchronić liście rabarbaru?

Rabarbar jest dla ślimaków najbardziej smakowitym kąskiem. Jego duże liście, są dla nich idealnym schronieniem i ulubionym miejscem pobytu.

 

Zdecydowanie lepszym miejscem dla rabarbaru jest nie warzywnik, ale wydzielone miejsce kwietnika. Tam, zdecydowanie będzie szybciej rósł i pięknie się rozrastał.

 

Jak pozbyć się ślimaków z ogródka?

Jeśli jednak z jakiegoś powodu profilaktyka zawiodła i szkodniki dotarły do warzywnika, jest na to naturalny i sprawdzony sposób bez stosowania środków chemicznych.

 

Miejsce w którym jest ich najwięcej, zwilż obficie wodą i przykryj kartonem.

 

Rano, wystarczy znajdujące się tam ślimaki przenieść jak najdalej od ogródka. Powodzenia!
error: Content is protected !!