Odpowiednie pory na spożywanie posiłków- poniżej dowiesz się kiedy najlepiej jeść.

Na rynku jest bardzo dużo rodzajów diet, które mają wyznaczone produkty oraz odpowiednie pory ich spożywania.

Nie tylko podczas diety są ważne wyznaczone produkty. Jednak głównie trzeba zwrócić uwagę na to o której godzinie jest dany posiłek.

 

Pierwszy sposób ,aby poprawić sylwetkę

Rytmami biologicznymi nazywamy zmiany, które są cykliczne. W odpowiednim momencie narządy są bardziej aktywny lub mniej. Dzięki nim możesz polepszyć trawie oraz metabolizm. Koniecznie spróbuj ten sposób , a Twoja waga na pewno się zmieni.

 

Kiedy najlepiej spożywać posiłek?

Dzięki przeprowadzonym badaniom dietetycy wiedzą kiedy najlepiej spożywać wszystkie posiłki.

Najlepsza praca jelit oraz żołądka jest w godzinach 6-10 rano. Wtedy powinno się spożywać śniadanie. Jednak pamiętaj, że zanim zaczniesz jeść śniadanie , koniecznie wypij szklankę wody z dodatkiem soku z cytryny oraz łyżeczka miodu.

 

Na śniadanie przygotuj sobie posiłek z białka, węglowodanów lub produktów które zawierają dużo błonnika. Idealnym rozwiązaniem jest pieczywo pełnoziarniste z masłem, jajkiem oraz serem. Dzięki takiemu posiłkowi, otrzymasz bardzo dużo energii. Nie wybieraj wtedy jogurtów niskotłuszczowych oraz owsianki na wodzie.

 

Śledziona oraz serce najlepiej pracują w godzinach 9-11 oraz 11-13. Koniecznie wypij wtedy herbatę oraz zjedz lekki jogurt z dodatkiem garści orzechów.

Jelita oraz żołądek ponownie zaczynają pracować w godzinach 13-15. Wtedy w organizmie jest dużo enzymów takich jak amylaza oraz proteaza, które wpływają na przetwarzanie cukru oraz skrobi. Koniecznie w tych godzinach jedz 150 g ryby, chudego mięsa oraz warzyw.

Najlepsze spalanie tłuszczu jest w godzinach 16-17. Koniecznie uzupełniaj płyny oraz uprawiaj wtedy jakiś sport.

Następny posiłek powinien być w godzinach 17-19. Koniecznie musi być mniejszy od obiadu. Najlepiej sprawdzi się wtedy ryba, zapiekane warzywa, owoce, twarożek oraz kurczak.

 

Koniecznie po 19 wypij szklankę kefiru, a wtedy na pewno głód Cię nie dopadnie. Zaś po 20 najlepiej jak byś wypiła napar z rumianku, melisy lub tymianku. Wtedy Twój sen na pewno będzie lepszy oraz lżejszy.

Najszybciej tłuszcz spala się w godzinach 22-24. Podczas snu możesz nawet spalić 900 kalorii.

 

Tylko na początku jedzenie z biorytmami jest ciężko ustalić. Jednak pamiętaj, że warto , gdyż kilogramy szybko znikną z Twojej wagi. Od początku dnia będzie już tryskać energią, a na koniec nie odczujesz głodu.

Mam nadzieje, że skorzystasz z tych wskazówek. Koniecznie przekaż te informacje swoim znajomym, którzy także chcą pozbyć się nie chcianych kilogramów.

error: Content is protected !!