Moje włosy w końcu są gęste: Jak wybudzić uśpione mieszki włosowe. Skuteczne maseczki, które zawsze działają.

Długa zima i wyczerpująca wiosna sprawiły, że moje włosy straciły blask i dobrą kondycję. Stały się matowe, suche i cienkie. Co stało się z pięknymi gęstymi i pełnymi blasku włosami?

By przywrócić im świetny wygląd zaczęłam działać kompleksowo. Po pierwsze jadłam świeże warzywa i owoce, zażywałam też suplementy. Zastosowałam również zabiegi regeneracyjne na włosy, które pobudziły śpiące mieszki włosowe do wzrostu. Wypróbowałam kilka domowych maseczek i specyfików by ratować moje osłabione włosy.

 

 

Jak przygotować domową maskę do włosów?

Wystarczy w miseczce wymieszać 1 łyżeczkę oleju migdałowego, łopianowego oraz rycynowego z łyżeczką oliwy z oliwek. Do tego dodać po 1 łyżeczce oleju orzeszków piniowych oraz sok z cytryny. Całość wymieszać i nakładać na cebulki włosów.

Wetrzeć i pozostawić na skórze głowy przez około 10-15 minut. Po tym czasie dobrze owinąć głowę ręcznikiem lub czepkiem i odczekać pół godziny po czym zmyć mieszankę z włosów. Po całym zabiegu umyć włosy szamponem.

Maska, która ma za zadanie wzmocnić i stymulować porost włosów

200 g kefiru wymieszaj z 1 łyżeczką musztardy i dodaj jeszcze 2 żółtka. Wymieszaj i przy pomocy pędzla nakładaj maseczkę przy nasadzi włosów, a później rozprowadzaj ją ku dołowi po całej długości włosów. Jak już cała zawartość zostanie rozprowadzona załóż foliowy czepek na głowę i owiń go ręcznikiem.

Pozostaw na głowie przez 40 do 60 minuty, a następnie umyj włosy szamponem. Po umyciu włosów spłucz je wywarem z pokrzywy, kory dębu lub szałwii.

 

 

 

Wzmacniająca maska do włosów przywracająca objętość

Wymieszaj 200 ml kefiru z łyżką kakao, dodaj 1 jajko. To idealna maseczka na cebulki włosów. Nałóż u nasady i trzymaj przez około godzinę pod foliowym czepkiem i ręcznikiem. Następnie zmyj.

Wzmacniająca maseczka do włosów

50 ml oleju łopianowego wymieszaj z papryką czerwoną (pół łyżeczki). By sprawdzić czy maska nie uczuli nałóż ją najpierw na nadgarstek, jeśli poczujesz tylko lekkie mrowienie maska może zostać nałożona na cebuli włosów, jeśli reakcja będzie silniejsza wtedy lepiej odpuścić zabieg. Maskę trzymaj na głowie przez 20 – 25 minut standardowo pod czepkiem i ręcznikiem. Maskę zmyj za pomocą ziół np. szałwii, melisy czy rumianku.

error: Content is protected !!