Gdy w Twoim ogródku liście ogórków zaczynają żółknąć, musisz działać szybko – według tych sprawdzonych wskazówek

Liście ogórków w Twoim ogródku żółkną?

 

Powodów może być wiele, ale najpewniej to brak odpowiednich składników odżywczych w glebie. Wystarczy, że poznasz tych kilka sprawdzonych wskazówek, a dowiesz się jak wybrać odpowiedni sposób ich odżywiania.

 

Kiedy zauważysz, że brzegi liści sadzonek ogórków są suche mimo systematycznego podlewania – brakuje im potasu i magnezu. Jak wzejdą pędy i pojawią się pierwsze 3-4 liście, przygotuj następujący roztwór odżywczy:

 

Bochenek zwykłego chleba, namocz wieczorem w wiadrze wody. Następnego dnia rano, rozdrobnij rozmięknięty chleb i dodaj małą butelkę jodu. Dobrze wymieszaj roztwór, a następnie rozcieńcz go w proporcjach 1 l roztworu z 1 wiadrem wody. Pozostały roztwór możesz przelać do litrowych butelek i przechowywać na później w ciemnym, chłodnym miejscu, np. w piwnicy.

 

 

Podlewaj ogórki raz na dwa tygodnie.

Kiedy zauważysz, że na zżółkniętych liściach pojawiły się zielone linie – roślinom brakuje manganu i żelaza. Jeśli zaś żółkną tylko najmłodsze liście ogórków – brakuje im miedzi. Wtedy przygotuj roztwór na bazie tych składników:

 

10 litrów wody zagotuj z 700 g cebuli, pokrojonej w ćwiartki. Potem zdejmij z ognia, przykryj pokrywką i pozostaw tak na 12-14 godzin. Po tym czasie, odcedź roztwór i dobrze wyciśnij z niego cebulę.

 

Podlewaj ogórki po rozcieńczeniu roztworu w proporcji 2 litrów roztworu z 8 litrami wody. Powodzenia!
error: Content is protected !!