Jeśli masz tą roślinę w swoim ogrodzie, zastosuj jej liście wiosną. Wysokie ciśnienie, alergia i żylaki już nie będą uciążliwe

Przyznam, że do tej pory nie miałam pojęcia jak cenna roślina od zawsze rośnie w moim ogrodzie. Okazuje się, że swoje niezwykłe zastosowanie, ma od dawna również we współczesnej medycynie naturalnej. Ludność w krajach takich jak Wochy, Grecja, Francja czy Albania już od wieków znają i stosują ich liście i wspomagają swoje zdrowie.

 

 

JAKIE ZALETY MAJĄ LIŚCIE WINOROŚLI? OTO ONE: 

  •  Skutecznie chronią pęcherz, nerki i drogi moczowe,
  •  Dobrze chronią przed infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi oraz wzmacniają odporność,
  •  Chronią również naczynia krwionośne, pobudzają krążenie krwi i obniżają ciśnienie,
  •  Spowalniają procesy starzenia się, dzięki zawartości resweratolu, zarówno w liściach, jak i w owocach,
  •  Specyficzna kombinacja witamin, składników odżywczych i przeciwutleniaczy, zapobiega powstawaniu komórek nowotworowych.

 

JAK JE SKUTECZNIE STOSOWAĆ?

Można z nich sporządzić zarówno herbatkę – z suszonych liści, okłady z świeżych liści, które działają jak liście kapusty (wystarczy je lekko ubić i stosować jako okłady), oraz spożywać bezpośrednio – jako dodatek do ulubionych dań i sałatek.

 

Jeśli zalejesz 2 łyżeczki suszonych liści winogron, 200 ml wrzącej wody i zaparzysz przez 4 minuty – otrzymasz herbatę, która skutecznie złagodzi wszelkie objawy przeziębienia i grypy.

 

Stosując regularne picie herbaty z liści winorośli, co najmniej raz dziennie, unikniesz zachorowań w sezonie grypowym oraz zapobiegniesz tak poważnym chorobom jak nadciśnienie tętnicze oraz cukrzyca. Doskonale także, pobudza pracę jelit.

 

Natomiast stosowanie wywarów z liści winorośli, ma również korzystny wpływ na choroby skóry, tj: zaczerwienienia i swędzenie, obrzęki oraz podrażnienia skóry. Dodaj liście do relaksująco-kojącej kąpieli, aby skutecznie zniwelować nieprzyjemne objawy zapalenia skóry różnego pochodzenia.

 

 

Doskwiera Ci uciążliwy ból kolan? Zagotuj 30 liści w 500 ml wody, zaparz przez 15 minut pod przykryciem, a następnie poukładaj liście na jałową gazę i tak przygotowany kompres, przyłóż do kolana.

 

Kompres owiń ciepłym ręcznikiem lub folią spożywczą i zostaw tak przez całą noc. Jeśli ból nie przejdzie, zastosuj kompres ponownie.

 

Natomiast, jeśli lubisz pyszne, domowe dżemy – możesz ich użyć do ich przygotowania. Mają doskonały smak i są bardzo zdrowe. Życzę powodzenia!
error: Content is protected !!