Dzięki wyzwaniu Planka, Twój brzuch stanie się idealnie płaski i wyrzeźbiony w ciągu tylko 21 dni. Znakomite efekty w krótkim czasie

Chcesz schudnąć, a największym wyzwaniem jest dla ciebie brzuch? Poszukujesz sposobu, dzięki któremu w szybki sposób osiągniesz swój cel, czyli płaski brzuch?

 

Wyzwanie Planka sprawi, że już po trzech tygodniach będziesz mogła cieszyć się pięknym, płaskim brzuchem. Podejmij wyzwanie już teraz, a po 21 dniach będziesz widziała niesamowite efekty. Każdy z nas podziwia piękne, wyrzeźbione brzuchy.

Wymaga to wielu poświęceń i zdrowego trybu życia. Istnieje błędne przekonanie, że najlepszym ćwiczeniem na płaski brzuch są brzuszki. Oczywiście, na pewno ich wykonywanie pomoże ci wyrzeźbić brzuch, jednak są też inne ćwiczenia, które są bardziej efektywniejsze. Jednym z nich jest plank, potocznie zwany deską.

To ćwiczenie choć z pozoru wydaje się dosyć prostym, wcale do takich nie należy. Osobom zwłaszcza początkującym bardzo ciężko jest utrzymać taką pozycję przez dłuższy czas, jednak regularność sprawi, że z każdym dniem będziemy w stanie wykonywać to ćwiczenie dłużej.

Deska to nie tylko dobre ćwiczenie na brzuch, które oczywiście wzmocni jego mięśnie, ale także na inne partie ciała, między innymi ramiona czy uda. Prawidłowe wykonywanie ćwiczenie angażuje i napina mięśnie, dzięki czemu efekty są zauważalne już po kilku tygodniach ćwiczeń.

 

Podejmij wyzwanie Planka

Wyzwanie to trwa trzy tygodnie. Każdy tydzień wiąże się z nieco innym zestawem ćwiczeń, które należy wykonywać. W pierwszym tygodniu wyzwania musimy skupić się na tym, aby utrzymać nasze ciało w pozycji deski przez minimum pół minuty. Z początku może to być ciężkie do zrobienia, ale z każdym dniem będzie lepiej.

Jeśli stwierdzisz że jesteś w stanie utrzymać się w tej pozycji dłużej, zwiększ czas do minuty. Ważną zasadą jest to, aby nie robić niczego na siłę. Jeśli czujesz, że nie dajesz rady, nie zwiększaj czasu, a skup się na poprawnej technice. Pozwoli to zapobiec kontuzjom.

Kolejny tydzień wyzwania wymaga od uczestnika nieco więcej zaangażowania. Na tym etapie musimy sobie zwiększyć wysiłek i podnieść poprzeczkę. W drugim tygodniu zwiększamy czas o pół minuty, względem ćwiczeń z tygodnia pierwszego.

Jeśli więc w pierwszym tygodniu poświęcałeś 30 sekund na utrzymanie deski, teraz postaraj się wytrzymać w tej pozycji przez minutę. Jeśli z kolei udało ci się już w pierwszym tygodniu każdego dnia wykonywać ćwiczenia przez minutę, to teraz należy zwiększyć ten czas do półtorej minuty.

Rozpoczynając ostatni, trzeci tydzień wyzwania przygotuj się na konkretne podniesienie poprzeczki. Wydłużamy czas ćwiczenia aż o 60 sekund. W zależności od tego, jak długo utrzymywałeś deskę w drugim tygodniu, teraz na ćwiczenie to musisz przeznaczyć 120 lub 150 sekund.

Aby osiągnąć swój cel, musisz regularnie wykonywać ćwiczenia i nie poddawać się, zwłaszcza na początku, kiedy pozycja ta może sprawiać nam duży problem. Tylko systematyczność i codzienne powtarzanie ćwiczenia sprawi, że szybko zauważysz efekty. Możesz osiągnąć swój cel w bardzo prosty sposób, wystarczy, że będziesz o nim pamiętał. Jeśli szukasz dodatkowej motywacji, możesz zaprosić do wyzwania swoich znajomych.

error: Content is protected !!