Te 6 ćwiczeń pomoże Ci schudnąć szybko i bez wychodzenia z domu. Rezultaty gwarantowane w ciągu jednego tygodnia bez biegania.

Szukasz ćwiczeń, które pomogą Ci schudnąć lub wzmocnić ciało?

Oto szybki trening wytrzymałościowy, który pomoże Ci schudnąć i dodać sobie energii na cały dzień. Łatwo zauważyć, że wystarczy 15 minut ćwiczeń dziennie, aby osiągnąć wymarzone rezultaty bez konieczności poświęcania swojego zdrowia lub wyciskania z siebie potu na siłowni.

Dla osób, które nie lubią biegać lub nie mają w domu sprzętu do ćwiczeń, nasze ćwiczenia będą świetną alternatywą. Już po tygodniu zauważysz efekty poniższego treningu. Załóż wygodne buty i ubranie, które nie będzie krępować ruchów. Weź matę do ćwiczeń.

Podnoszenie pionowe

Aby wzmocnić dolne partie ciała, możesz położyć się na plecach i złączyć nogi. Następnie unieś nogi wysoko i podnieś je. Ramiona powinny być wyprostowane na wysokości klatki piersiowej. Utrzymaj pozycję przez kilka sekund, a następnie powoli opuść nogi. Ćwiczenie można powtórzyć kilka razy.

Plank

To ćwiczenie jest dobrze znane z kształtowania mięśni brzucha, ud i miednicy. Połóż brzuch na ziemi, a następnie oprzyj ręce na przedramionach. Łokcie trzymaj pod kątem 90 stopni w stosunku do podłogi. Łokcie powinny być wyprostowane, a ciężar ciała powinien spoczywać na palcach stóp. Tę pozycję należy utrzymać przez 60 sekund.

Boczna deska

To ćwiczenie świetnie nadaje się do kształtowania mięśni brzucha i poprawy metabolizmu. Umieść łokieć bezpośrednio pod ramieniem i połóż się na plecach. Nogi powinny być proste. Linia między stopami a czubkiem głowy musi być prosta. Drugą rękę należy położyć na biodrze. Utrzymać tę pozycję przez co najmniej 60 sekund.

Utrzymuj regularny oddech. Jeśli wykonujesz to ćwiczenie po raz pierwszy, konieczne może być lekkie ugięcie nóg.

Mostek

Jest to jedno z najlepszych ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha i ud. Umieść stopy poniżej kolan i połóż się na plecach.

Ręce trzymaj wyprostowane, a nogi oparte o podłoże. Teraz unieś biodra w górę, aby utworzyć linię prostą między kolanami a ramionami. Utrzymaj tę pozycję tak długo, jak to możliwe. Przy wydechu opuść ciało, aby zetknęło się z podłożem. Zalecane są trzy zestawy ćwiczeń.

Kobra

Połóż plecy na brzuchu, a następnie połóż dłonie na ziemi pod barkami. Wdech i uniesienie tułowia. Następnie wyprostuj ramiona. Aby wykonać łuk, wygnij ciało, wykonując łuk w tył i w klatkę piersiową. Wyciągnij szyję do góry tak daleko, jak to możliwe. Utrzymaj tę pozycję przez co najmniej 15 sekund.

Wykonaj wdech i powoli wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie można powtórzyć pięć razy. Zrób 15 sekund przerwy, aby odpocząć. Osoby cierpiące na wrzody żołądka lub urazy kręgosłupa nie powinny wykonywać ćwiczenia kobry.

Pozycja „V”

To ćwiczenie jest jednym z najtrudniejszych, ale i bardzo skutecznych. Aby uformować kształt litery V, połóż nogi na ziemi, a następnie usiądź. Wyprostuj ramiona w kierunku kolan. Pozostań w stabilnej pozycji przez około 30 sekund. Na początku można lekko ugiąć kolana.

error: Content is protected !!